CYFROWA REWOLUCJA - ODKRYJ NOWE HORYZONTY W ŚWIECIE OPAKOWAŃ.

Konferencja
21-06-2023 oraz 22-06-2023
Kowale (koło Gdańska) ul. Energetyczna 15

Projektowanie, druk, uszlachetnianie i procesy wykończeniowe w produkcji opakowań nisko i średnionakładowych to wiodące tematy naszej konferencji. Niemniej prezentowane rozwiązania drukujące, uszlachetniające i introligatorskie są odpowiednie także do druku materiałów reklamowych, książek, katalogów, zaproszeń oraz wizytówek


Zapraszamy w środę 21 czerwca lub czwartek 22 czerwca 2023. Wybierz jeden z dwóch terminów jakie proponujemy. Agenda będzie ta sama 21 i 22 czerwca. Koniecznie zarejestruj się liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zarejestruj się

Organizatorzy:

O KONFERENCJI

Produkcja opakowań nisko i średnionakładowych stała się wymogiem rynku. Wiemy, że jest ona nie lada wyzwaniem dla części z tradycyjnych drukarń. Podczas naszej konferencji doradzimy czym kierować przy wyborze linii do cyfrowej produkcji opakowań i odpowiemy na niektóre z nurtujących pytań.

  • Jak zaprojektować i wyprodukować opakowania, by klient po nie jak najczęściej sięgał i czym się przy takim projektowaniu kierować?
  • Opakowanie eko a może opakowanie z kolorami specjalnymi i atrakcyjnym uszlachetnieniem?
  • Marketing sensoryczny jest obecnie wymogiem na rynku opakowań. Czy sensorycznie oddziaływać na odbiorce poprzez ciekawą fakturę papieru, czy może uszlachetniać lakierem 3D i/lub folią?
  • Jak efektywnie wycinać i bigować opakowania niskonakładowe?
  • Na jakie innowacje cyfrowych urządzeń drukujących, uszlachtniających i wycinających zwracać uwagę, by stać się ważnym graczem wśród drukarń zajmujących się produkcją niskonakładowych opakowań i etykiet?

Podczas naszej konferencji wysłuchasz ciekawych wystąpień na tematy związane z produkcją opakowań. Przejdziemy przez procesy projektowania, drukowania, uszlachetniania oraz finiszingu. A w części warsztatowej będzie okazja by zobaczyć jak pracuje i z jakich rozwiązań korzysta współczesna drukarnia nastawiona na produkcję opakowań. Konferencja jest multibrandowa, dlatego każdy może znaleźć tutaj odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Będzie to okazja, aby zobaczyć podczas pracy dwie różne linie produkcyjne. Pierwsza linia będzie kładła nacisk na ciekawe i bogate uszlachetnienie. Wykorzystamy dodatkowe kolory specjalne, sleeking, lakier 3D a wszystko po to, aby uzyskać produkt atrakcyjny dla klienta końcowego. Druga linia będzie zgodna z modnym w niektórych obszarach kierunkiem eko. Będzie to druk w CMYK-u na atrakcyjnych ozdobnych podłożach. W obu liniach postawimy na marketing sensoryczny. W pierwszej linii będzie on oparty na lakierze 3D. W drugiej linii na wrażeniach dotykowych związanych z papierem ozdobnym.

Do kogo adresujemy konferencję?

icone

Do producentów wysokonakładowych wolumenów opakowań, borykających się z trudnymi pytaniami o realizacje krótkich serii.

icone

Do tych którzy obecnie drukują dla rynków reklamowych, wydawniczych, akcydensowych a chcieliby wejść na rynki związane z drukiem opakowań, metek, etykiet.

icone

Do tych, którzy są zainteresowani niskonakładową produkcją pudełek, metek lub etykiet. Prezentowane multibrandowe rozwiązania są dedykowane do druku zarówno na kartonach, papierach ozdobnych jak i na papierach samoprzylepnych

icone

Do producentów opakowań personalizowanych

icone

Do grafików i agencji projektowych związanych z rynkiem opakowań, etykiet samoprzylepnych oraz metek

icone

Także do tych którzy zamierzają pozostać przy produkcji materiałów reklamowych, wydawniczych, czy akcydensowych a są ciekawi co w trawie piszczy jeśli chodzi o współczesne rozwiązania związane z drukiem cyfrowym, zaawansowanym uszlachetnianiem oraz finiszingiem.

AGENDA

21/22-06-2023
Środa - Czwartek

Część warsztatowa poranna

icone
9.00 do 11.00
część warsztatowa poranna. Na parterze budynku. Prezentowana będzie symulacja dwóch modeli drukarń cyfrowych do produkcji nisko i średnionakładowych opakowań. Pierwszy model drukarni to linia technologiczna nastawiona na użycie kolorów dodatkowych i zaawansowanego uszlachetnienia. Drugi model drukarni to linia technologiczna do druku w CMYK na papierach ozdobnych bez uszlachetniania.

Część wykładowa 11.00 - 13.10 (130 minut) Sala wykładowa na pierwszym pietrze.

icone
11.00 do 11.10 (10 minut)

DKS „Przywitanie gości"

Andrzej Ćwikliński - DKS

icone
11.10 do 11.25 (15 minut)

Digital Box Factory - wycięte pudełko już od 1 sztuki

Dominik Szulim - Akonda

icone
11.25 do 11.55 (30 minut)

Projektowanie dla druku cyfrowego

Maja Aleksandra - Pelc, Studio Projektowe Pelc&Partners

icone
11.55 do 12.10 (15 minut)

Nieważne co wymyślisz – mamy na to papiery

Ewelina Tobiasz - ZING

icone
12.10 do 12.25 (15 minut)

Fujifilm Revoria Press PC1120 – aplikacje dotychczas niedostępne dla druku cyfrowego

Agnieszka Głowacka - Fujifilm Polska

icone
12.25 do 12.40 (15 minut)

Przygotowanie plików graficznych do druku w sześciu kolorach-kluczowe aspekty

Marek Czarnocki - Fujifilm Polska

icone
12.40 do 12.55 (15 minut)

Mocne strony urządzeń Canon w obszarze kolorowego druku produkcyjnego

Michał Młynarczyk - Canon Polska

icone
12.55 do 13.10 (15 minut)

Część trzecia i najważniejsza - uszlachetnianie

Mateusz Wożniak - Konica Minolta Business Solutions Polska

icone
13.10 – 14.10 (60 minut)

Lunch i czas na rozmowy indywidualne

Część warsztatowa popołudniowa 14.10 - 16.30 (140 minut) Na parterze budynku

icone
14.10 do 16.30

część warsztatowa popołudniowa. Na parterze budynku. Ciag dalszy pokazów indywidualnych i testów rozpoczętych podczas części warsztatowej porannej.

icone
14.30

Losowanie nagród dla uczestników.

PRELEGENCI

Maja Aleksandra Pelc

Maja Aleksandra Pelc

Właściciel Studia Projektowe Pelc&Partners

Studio Projektowe Pelc&Partners


Właścicielka studia projektowego Pelc & Partners specjalizującego się w projektach opakowań dla branży FMCG."

Ewelina Tobiasz

Ewelina Tobiasz

Backseller / Junior Product Manager

Zing


Nazywam się Ewelina Tobiasz i jestem Backsellerką / Junior Product Managerem ds. papierów ozdobnych w firmie Zing S.A., jednym z największych polskich dystrybutorów podłoży do druku. Zajmuję się prezentacją, promowaniem oraz przekazywaniem swojej wiedzy na temat papierów ozdobnych, metod ich zadruku i uszlachetniania, jak również ich właściwego doboru do planowanych realizacji. Współpracuję z grafikami, agencjami, drukarniami, klientami końcowymi i szkołami artystycznymi (ASP). Organizuję szkolenia/warsztaty dla klientów/studentów, gdzie z przyjemnością dzielę się moją wiedzą i doświadczeniami, zwiększając świadomość odbiorców na temat papierów ozdobnych i dążąc do ich pełnej satysfakcji z produktu.

Agnieszka Głowacka

Agnieszka Głowacka

Business Development Manager POD

Fujifilm Polska


Obecnie zajmuje się wdrażaniem rozwiązań do druku na żądanie firmy Fujifilm na rynku polskim. Absolwentka wydziału papiernictwa i poligrafii PŁ. Całe życie zawodowe związana z branżą poligraficzną. Współpracowała z wiodącymi markami krajowymi i światowymi z obszaru druku offsetowego i rozwiązań software’owych. Zafascynowana możliwościami, jakie obecnie oferuje technologia druku cyfrowego.

Michał Młynarczyk

Michał Młynarczyk

Professional Print Product Manager

Canon Polska


W Canon pracuję już 14 lat I zajmuje się od strony marketingowej urządzeniami ProPrint do druku na papierze ciętym na potrzeby własne firm jak i dla firm zajmujące się sprzedażą wydruków.

Mateusz Wożniak

Mateusz Wożniak

Production Printing Sales Director w Konica Minolta.

Konica Minolta Business Solutions Polska


Kontynuuje tradycje rodzinne od wielu lat zajmując się poligrafią. Odpowiedzialny za kanał sprzedaży w Polsce urządzeń produkcyjnych, maszyn z segmentu Industrial oraz urządzeń do uszlachetniania.

Marek Czarnocki

Marek Czarnocki

Deputy Service Manager Graphic Communication Division

Fujifilm Polska,


W FUJIFILM od 10 lat. Odpowiadam za wdrożenia oprogramowania w druku offsetowym i cyfrowym, prowadzę szkolenia z obsługi maszyn cyfrowych. Posiadam certyfikat FOGRA z zakresu zarządzania kolorem i certyfikacji druku.

Dominik Szulim

Dominik Szulim

Właściciel FIRMY Akonda

Akonda


Właściciel firmy Akonda specjalizującej się we wdrożeniach systemów introligatorskich

Andrzej Ćwikliński

Andrzej Ćwikliński

Dyrektor Sprzedaży Systemów Produkcyjnych

DKS


Dyrektor Sprzedaży Systemów Produkcyjnych. Od 13 lat w DKS. 26 lat doświadczenia w poligrafii z czego 16 lat w druku cyfrowym oraz 10 lat w druku offsetowym.

O PREZENTOWANYCH ROZWIĄZANIACH

FUJIFILM REVORIA PRESS PC1120

FUJIFILM REVORIA PRESS PC1120

Przemysłowe urządzenie do druku w sześciu kolorach w jednym przelocie. Dostępne kolory specjalne to: złoty, srebrny, biały, różowy, przezroczysty punktowy oraz przezroczysty texture do papierów fakturowanych. Kolory specjalne możemy umieszczać jako spodnie (poza clear) oraz jako wierzchnie. Taka konfiguracja w połączeniu z modułem do zdejmowania ładunków elektrostatycznych daje świetne rezeultaty nie tylko w przypadku druku na papierze, ale także w przypadku druku na foliach przezroczystych oraz podłoży metalizowanych. Dodanie jako koloru specjalnego różowego poza drukiem typu spot on, daje ogromne możliwości w uzyskiwaniu szerszego gamutu kolorystycznego. To wszystko powoduje, że Revoria jest produktem do szerokiego zastosowania od opakowań po fotoalbumy.

CANON imagePREES V1000

CANON imagePREES V1000

Urządzenie dla drukarń wymagających wysokiej jakości przy zachowaniu średniego miesięcznego wolumenu na poziomie powyżej 50 tysięcy przelotów. W stosunku do poprzednich modeli Canon wyróżniają ją: automatyczne chłodzenie arkuszy po wyjściu z utrwalania oraz automatyczna kalibracja za pomocą wbudowanych spektrofotometrów. Innowacje w nowym modelu idą w parze z zachowaniem świetnych rezultatów w druku na papierach fakturowanych - co było cechą charakterystyczną poprzednich modeli. Urządzenie wyposażone w opcję dodatkową Multi-drawer Paper Deck-E1 jest bardzo skuteczne w podaniu zarówno niskogramaturowych jak i wysokogramaturowych podłoży.

KONICA MINOLTA AccurioShine 3600.

KONICA MINOLTA AccurioShine 3600

Urządzenie do punktowego uszlachetniania lakierem z efektami 2D oraz 3D o grubości od 21 do 116 mkm. Doskonałe narzędzie do nadania efektów marketingu sensoryczneego dla opakowań premium, etykiet, katalogów produktów, wizytówek, kart menu, okładek książek i wielu innych produktów projektowanych kreatywnie z efektami wow.

iEcho z serii PK

iEcho z serii PK.

Ploter tnący z funkcją bigowania to narzędzie do produkcji niskonakładowych opakowań, naklejek, teczek i wielu innych produktów poligraficznych. Tnie, nacina, biguje i perforuje już od jednej sztuki produktu docelowego bez konieczności wykonywania kosztownych wykrojników. Ploter standardowo jest wyposażony w dwa noże wleczone, kółko bigujące oraz opcjonalnie w nóż oscylacyjny, nóż aktywny, kamerkę CCD czytającą znaczniki.

Canon imagePREES V700
Fujifilm Apeos PRO C850
Konica Minolta AccurioPrint C4065

Dodatkowo dostępne będą urządzenia z segmentu Light Prodction od Canon, Fuji i Konica Minolta.


Urządzenia są dedykowane dla użytkowników wymagających elastyczności, wysokiej jakości, odpowiedniego pasowania w druku dwustronnym, stabilności kolorystycznej oraz kontroli nad color managmentem. To rozwiązania dla drukujących miesięczne wolumeny na poziomie 10.000 do 50.000 przelotów miesiecznie.

PARTNERZY

PARTNERZY TECHNOLOGICZNI

Canon
fujifilm
Konica Minolta
Zing

PATRONAT MEDIALNY

Canon
Poligrafika
Świat Druku.svg
Świat Poligafii

korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
PrywatnośćWarunki
Inteligentny Rozwój
kontakt
Centrala: 58 309 03 07
E-mail: kontakt@dks.pl
działy
Księgowości
tel. 532 362 392

Obsługi Klienta
tel. 58 350 66 05
Windykacji
tel. 58 763 06 10

Eksportu
tel. +48 664 941 146
tel. +48 600 338 951