Zastosowania wielkoformatowego druku cyfrowego

Zastosowania wielkoformatowego druku cyfrowego

Zastosowania wielkoformatowego druku cyfrowego

Data: 16.11.2022
Tagi:

Wielkoformatowy-druk-cyfrowy, wielkoformatowe-urządzenia, Plotery


Wielkoformatowy druk cyfrowy oferuje możliwości, których nie jest w stanie zagwarantować offset ani fleksografia. Dysponuje niezrównaną szerokością i praktycznie nieograniczoną długością wydruków z roli. Zapewnia doskonałą jakość odwzorowania obrazu. Pozwala korzystać z różnorodnych podłoży – papieru, folii, tekstyliów i materiałów sztywnych. W efekcie ma bardzo różnorodne zastosowania.

Plotery i wielkoformatowe MFP

Druk wielkoformatowy zaczyna się po przekroczeniu formatu SRA3 (320mm x 450mm), a kończy na wydrukach z roli o szerokości 64 cali (1625 mm) i większej. Jednocześnie rozdzielczość często przekracza 1200 x 1200 dpi. Plotery operują kilkoma lub kilkunastoma kolorami atramentu. Modele z płaskim stołem drukują bezpośrednio na podłożach sztywnych.

Interesującą podkategorią wśród oferowanych przez nas maszyn są wielkoformatowe urządzenia wielofunkcyjne Canon. To plotery połączone w jednej obudowie ze skanerem. Działają jak biurowe MFP (Multi Function Printer), lecz operują bez porównania większymi formatami.

 

Najważniejsze obszary zastosowań druku w wielkim formacie

Cyfrowe drukarki wielkoformatowe są wykorzystywane w wielu branżach. Najważniejsze pola zastosowań to:

  1. reklama – branża reklamowa wykorzystuje m.in. wydruki na papierze (plakaty, billboardy), na folii (naklejki wielkoformatowe), druk na siatce mesh, na tekstyliach (flagi, namioty, banery) i na materiałach sztywnych (kasetony, tablice);
  2. fotografia – plotery zapewniają doskonałe odwzorowanie fotografii wielkoformatowych;
  3. geodezja i kartografia – wydruki map i planów; 
  4. produkcja tkanin – drukowane tkaniny syntetyczne.

Cyfrowe drukarki wielkoformatowe na trwałe zadomowiły się w agencjach reklamowych, biurach geodezyjnych i projektowych, a także w placówkach edukacyjnych i naukowych.

Podziel się tym postem:
Inteligentny Rozwój
kontakt
Centrala: 58 309 03 07
E-mail: kontakt@dks.pl
działy
Księgowości
tel. 532 362 392

Obsługi Klienta
tel. 58 350 66 05
Płatności
tel. 795 522 472

Eksportu
tel. +48 606 110 344
tel. +48 795 522 402