Czym są składarki wielkoformatowe?

Czym są składarki wielkoformatowe?

Czym są składarki wielkoformatowe?

Data: 10.01.2020
Tagi:

składarki wielkoformatowe, składarki on-line, składarki off-line,


Każda agencja poligraficzna doskonale wie, że szybkość i dokładność wykonanego zlecenia leży u podstaw osiągania sukcesów firmy. Urządzenia wykorzystywane w drukarni muszą charakteryzować się więc bezawaryjnością i niezwykłą precyzją obróbki materiałów. Do tej grupy bez wątpienia należą składarki wielkoformatowe.

 

Pomagają kompletować dokumenty

Te urządzenia przede wszystkim umożliwiają zaginanie rysunków, planów, map oraz wielu innych projektów. Mogą być one wykonane z papieru o różnej gramaturze, ale i z materiałów wykorzystywanych przez atramentowe lub elektrostatyczne plotery. Ich głównym zadaniem jest złożenie w zawrotnym tempie druków wielkoformatowych w dużych nakładach. W zależności od wybranego modelu, ich wydajność może sięgać nawet kilkudziesięciu metrów na minutę. Umożliwiają składanie największych dokumentów w zaledwie kilka sekund, przy jednoczesnym zachowaniu ponadprzeciętnej dokładności. Obsługują wszystkie formaty, wtymA2, A1, czyA0.

Złożone materiały mogą przyjmować postać harmonijki lub wszelkich innych kształtów sprawiających, że korzystanie z mapy,czy projektu staje się niezwykle wygodne.

 

 

Dwa tryby pracy

Składarki wielkoformatowe dostępne są na rynku w dwóch wersjach – on-line oraz off-line. Pierwsza z nich sprawdza się w miejscach, w których obrabiane są duże nakłady drukowanych materiałów. Urządzenie tego typu podłączone z jednym ploterem tworzy zestaw umożliwiający w pełni zautomatyzowaną, niczym nieprzerwaną i wydajną pracę.

Z kolei wariant off-line dedykowany jest do biur i agencji, w których składarka wielkoformatowa musi obsługiwać kilka ploterów. Najlepiej sprawdza się wtedy, gdy pracownik zobowiązany jest przenosić materiały z kilku rozstawionych po pomieszczeniu drukarek.

Ponadto, składarki umożliwiają użytkowanie dokumentów od razu po wyjęciu z urządzenia, ale i przygotowują je do dalszej obróbki. W prosty sposób można nastawić maszynę do pozostawienia marginesu lub miejsca na bindowanie. Całość odbywa się niezwykle szybko, a sama obsługa jest w pełni intuicyjna. 

Na decyzję o zakupie składarki wielkoformatowej przemawia również fakt, że nie jest to urządzenie o dużych rozmiarach. Ustawione w pomieszczeniu nie zaburza jego ergonomiczności, a dodatkowo charakteryzuje się niezwykłą energooszczędnością.

Podziel się tym postem:
Inteligentny Rozwój
kontakt
Centrala: 58 309 03 07
E-mail: kontakt@dks.pl
działy
Księgowości
tel. 532 362 392

Obsługi Klienta
tel. 58 350 66 05
Windykacji
tel. 58 763 06 10

Eksportu
tel. +48 664 941 146
tel. +48 600 338 951