Wynajem kserokopiarki - sposób na oszczędności w Twojej firmie

Wynajem kserokopiarki - sposób na oszczędności w Twojej firmie

Wynajem kserokopiarki - sposób na oszczędności w Twojej firmie

Data: 22.07.2021
Tagi:

druk, kolor, czarno-białe, kopiarki, kserokopiarka, drukarka, drukowanie, najem, wynajem, sprzedaż, serwis, urządzenia do druku, drukarka dla kilku osób, kserokopiarka dla średniej firmy, kserokopiarka dla małej firmy, kserokopiarka dla dużej firmy, oszczędności


Zakup odpowiedniego wyposażenia biurowego to wydatek, którego można uniknąć, szczególnie, gdy dopiero startujemy, będąc młodym przedsiębiorstwem o stosunkowo niepewnej pozycji na rynku. Stawiając na wynajem kserokopiarki możemy jednak w odczuwalny sposób zredukować, a w niektórych przypadkach nawet całkowicie uniknąć sporej części kosztów. Decydując się na dzierżawę sprzętu stajemy również w obliczu wielu różnych modeli finansowych — większa elastyczność to automatycznie dodatkowe pole do oszczędności. Poniżej omawiamy najważniejsze aspekty tej metody pozyskania sprzętu.

Wynajem kserokopiarek do firmy — skuteczny sposób na oszczędności!

Wymiar oszczędności finansowych, na które możemy liczyć decydując się na wynajem kserokopiarki, naturalnie uzależniony jest od wielu czynników. Istotną rolę odgrywa tutaj przede wszystkim skala samego przedsiębiorstwa oraz ilość dzierżawionego sprzętu, a także specyfika pracy danego podmiotu. Nie bez znaczenia jest także intensywność użytkowania oraz wynikające z niej zużycie materiałów eksploatacyjnych, a także ewentualne awarie. To, ile pieniędzy można oszczędzić dzięki tego typu rozwiązaniom, jest więc kwestią wysoce indywidulaną — średnio można jednak spodziewać się kwot rzędu kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych.

 

W jakich obszarach oszczędzamy, decydując się na wynajem kserokopiarki?

Najbardziej oczywistym polem dla oszczędności wynikających z wynajmu jest oczywiście brak konieczności zakupu kserokopiarki. Bez względu na to, czy chcemy cieszyć się nowym, czy też używanym urządzeniem, wysoki jednorazowy koszt może okazać się sporym problemem dla niewielkich lub początkujących firm. Dzierżawa powoduje, że wydatki rozłożone są w czasie, co zdecydowanie ułatwia zachowanie płynności finansowej. Co ważne, w tym modelu również możemy pozyskać urządzenia używane, a także poleasingowe.
Kolejnym obszarem dla oszczędności są szeroko rozumiane koszty użytkowania. Toner, komponenty eksploatacyjne — to wszystko wliczone jest w miesięczną opłatę za wynajem kserokopiarki. Przedsiębiorca decyduje się na jeden z kilku pakietów, określających intensywność pracy urządzenia — w praktyce oznacza to po prostu ilość wydrukowanych kartek w cyklu miesięcznym. Warto w tym momencie precyzyjnie określić faktyczne zapotrzebowanie naszej firmy, aby zmaksymalizować oszczędności wybierając najbardziej korzystny pakiet.

Kwestią, do której często nie przykładamy należytej wagi rozważając zakup lub wynajem kserokopiarki, jest ewentualna konieczność naprawy. Poprzez intensywną eksploatację urządzenia biurowe mogą ulec awarii mniejszej czy większej. Podczas dzierżawy dostawca pokrywa koszty naprawy, wymiany tonerów  i materiałów eksploatacyjnych. Możesz liczyć również na dodatkowe wsparcie online/telefoniczne naszych Techników czy Specjalistów od softu, dzięki czemu zachowasz ciągłość pracy firmy, a jak wiadomo — czas to pieniądz.

Zalety wynajmu kserokopiarki do firmy — oszczędność i kultura pracy

Zakup stosunkowo nowego urządzenia biurowego wysokiej klasy — które wyposażone będzie w szereg zaawansowanych funkcji zwiększających wydajność, komfort i bezpieczeństwo danych podczas codziennej pracy — to spory wydatek. Wynajem kserokopiarki na użytek firmowy pozwala cieszyć się nowoczesnym sprzętem, bez konieczności nadwyrężenia firmowego budżetu. Dzięki temu przedsiębiorca może w dużo większym stopniu dopasować parametry i funkcje urządzenia do specyfiki działania firmy, gdyż zwyczajnie ma większą swobodę finansową. Możliwość pełnej integracji z siecią firmową i adresem mailowym, zdalna obsługa z poziomu telefonu lub laptopa, tworzenie profili ustawień oraz system autoryzacji wydruku — te wszystkie funkcje w standardzie dostaje użytkownik.

Kserokopiarka firmowa — poznaj oszczędności płynące z wynajmu

Aby dowiedzieć się więcej na temat dzierżawy urządzeń biurowych, a także pozostałych zagadnień z tego obszaru, koniecznie sprawdź pozostałe wpisy dostępne na naszej stronie internetowej. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości — skontaktuj się z nami!

Podziel się tym postem:
Inteligentny Rozwój
kontakt
Centrala: 58 309 03 07
E-mail: kontakt@dks.pl
działy
Księgowości
tel. 532 362 392

Obsługi Klienta
tel. 58 350 66 05
Windykacji
tel. 58 763 06 10

Eksportu
tel. +48 664 941 146
tel. +48 600 338 951