Urządzenie wielofunkcyjne (kserokopiarka) A4, A3 czy drukarka

Urządzenie wielofunkcyjne (kserokopiarka) A4, A3 czy drukarka

Urządzenie wielofunkcyjne (kserokopiarka) A4, A3 czy drukarka

Data: 15.10.2020
Tagi:

kserokopiarki, drukarki, Canon, Konica Minolta, HP, Lexmark, bizhub, iRA, imageRUNNERadvanceDX, bezpieczenstwodanych, ekonomicznedrukarki, a3, a4


Kiedyś wybierając urządzenia do druku, skupiano się na tym, aby były to takie same wszechstronne urządzenia, najczęściej kserokopiarki A3, które nawet jeżeli nie były w pełni wykorzystywane, to pomagały ujednolicić środowisko druku pod względem funkcjonalności czy sterowników ułatwiając pracę użytkownikom oraz działowi IT. Obecny kierunek rozwoju technologii użytkowej to przede wszystkim nieubłaganie postępująca miniaturyzacja, która umożliwia - a w niektórych przypadkach nawet premiuje - daleko posuniętą uniwersalność i wszechstronność najnowszego wyposażenia. Nie inaczej dzieje się na rynku sprzętu biurowego - tradycyjne kserokopiarki A3 stopniowo ustępują miejsca kserokopiarkom A4. Kompletując wyposażenie dla naszej firmy stajemy więc w obliczu decyzji, dla której motywację stanowić może kilka istotnych czynników.

Drukarka, kserokopiarka A4 a może A3 - co sprawdzi się w Twojej firmie?

Z racji na postęp technologiczny w dziedzinie druku, wielu producentów oferuje identyczne panele użytkownika zarówno w urządzeniach wielofunkcyjnych A3, A4 oraz drukarkach, dodatkowo z punktu widzenia użytkownika czy działu IT obsługa urządzeń niezależnie od formatu przebiega w ten sam sposób dzięki uniwersalnym sterownikom W związku z tym w dzisiejszych czasach podejmując decyzję o wyborze urządzeń drukujących warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. Czy na co dzień będziesz drukować dokumenty w formacie A4, takie jak: faktury, instrukcje, które nie wymagają koloru, czy wykresy, diagramy, projekty, które wydrukowane w kolorze i w formacie A3 będą o wiele bardziej czytelne. Jeżeli format A4 w zupełności Ci wystarczy i nie używasz na co dzień skanu, to spokojnie możesz wybrać drukarkę. Jeśli oprócz drukowania również skanujesz dokumenty to zdecydowanie bardziej użyteczną opcją będzie wybór kserokopiarki A4. Natomiast, gdy potrzebujesz drukować plakaty, czy broszury w takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie wybór urządzenia wielofunkcyjnego A3, które wyposażone w przydatne opcje pozwoli np. na wydruk ulotki, która od razu zostanie złożona.

Naszą misją jest dobranie optymalnej floty urządzeń, które są oparte na faktycznych potrzebach użytkowników. Urządzenia A3 coraz częściej zastępowane są wielofunkcyjnymi urządzeniami A4, które są tańsze, a zapewniają taki sam standard pracy, ponieważ wyposażone są w takie same panele jak w urządzeniach wielofunkcyjnych A3, a także posiadają szybkie kolorowe skanery. Każdą ilość urządzeń, nie ważne czy masz ich kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt, wszystkie można podpiąć do systemu zarządzania wydrukiem, który pozwala na jeszcze większą optymalizację kosztów, dzięki wprowadzeniu polityki wydruków (ustawienie limitów wydruków, drukowanie w kolorze czy mono itp.).

Urządzenia wielofunkcyjne oraz drukarki w atrakcyjnej ofercie

Bez względu na charakter wybranego wyposażenia, zakup nowoczesnego sprzętu niezmiennie wiąże się ze znaczną inwestycją finansową. Dlatego też warto rozważyć opcję dzierżawy, która pozwala cieszyć się pełnią funkcjonalności narzędzi z tej kategorii w zamian za stosunkowo niską opłatę miesięczną.

Podziel się tym postem:
Inteligentny Rozwój
kontakt
Centrala: 58 309 03 07
E-mail: kontakt@dks.pl
działy
Księgowości
tel. 532 362 392

Obsługi Klienta
tel. 58 350 66 05
Windykacji
tel. 58 763 06 10

Eksportu
tel. +48 664 941 146
tel. +48 600 338 951