Na jakich maszynach można drukować etykiety w małych nakładach?

Na jakich maszynach można drukować etykiety w małych nakładach?

Na jakich maszynach można drukować etykiety w małych nakładach?

Data: 20.07.2022
Tagi:

etykiety, wydruketykiet, wydruketykietnawlasnezasoby, urzadzeniapoligraficzne, plotery, kserokopiarki, drukarki, urzadzeniamfp, wydruknaklejek, drukujsam, drukujnawlasnepotrzeby


Wybór maszyny do druku etykiet zależy przede wszystkim od wysokości nakładu. W przypadku etykiet z nadrukowanym kodem kreskowym czy kodem QR za mały nakład można uznać kilkadziesiąt, kilkaset, a nawet kilka tysięcy egzemplarzy. Inne maszyny sprawdzają się przy kilku czy kilkudziesięciu sztukach, a inne przy kilku tysiącach. Ponadto na wybór urządzenia drukującego kapitalny wpływ ma format etykiety oraz średnia miesięczna liczba wydruków na materiałach adhezyjnych.

Etykieta samoprzylepna jest wydrukiem wykonywanym na różnego typu papierach i foliach, które zostały jednostronnie powleczone klejem. Nośnik przeznaczony do druku może mieć postać arkuszy lub wstęgi nawiniętej na roli. Wybór formatu i rodzaju materiału samoprzylepnego zależy od nakładu etykiet i sprzętu, którego zamierzasz użyć do druku.

Jak wydrukować etykiety na sprzęcie biurowym?

Jeżeli potrzebujesz niewielkiej ilości etykiet (jednorazowo lub miesięcznie), to nie musisz kupować specjalistycznego sprzętu ani zlecać usług zewnętrznej firmie. Do druku etykiet można użyć niemal każdej drukarki atramentowej lub laserowej. Współczesne urządzenia wielofunkcyjne do biura obsługują szeroką gamę nośników, w tym również papiery i folie samoprzylepne. Najwygodniejsze w zastosowaniach biurowych są gotowe arkusze z etykietami w formacie A4. Znajdują się na nich wycięte, gotowe do użycia zestawy etykiet.

Projekt etykiety można przygotować w dowolnym programie graficznym. Wygodne narzędzia do druku etykiet znajdują się też w popularnych edytorach tekstu. Z kolei w internecie można znaleźć tzw. kreatory naklejek – przyjazne w obsłudze aplikacje, które często są udostępniane nieodpłatnie.

Druk etykiet na maszynach poligraficznych

Przy większych nakładach etykiet świetnie sprawdzają się wydajne maszyny poligraficzne. Gdy potrzebujesz kilku, czy kilkudziesięciu tysięcy sztuk wydruków samoprzylepnych z terminem „na wczoraj”, drukarki poligraficzne są często jedynym wyjściem z trudnej sytuacji. Dzięki nim można uzyskać bardzo dużą szybkość i wysoką druku jakość.

Cyfrowy druk naklejek ma wiele przewag nad technologią offsetową i fleksograficzną. W przypadku małych nakładów jest atrakcyjniejszy cenowo i bezkonkurencyjny pod względem szybkości przygotowania i realizacji zlecenia.

Czy można drukować etykiety na maszynach wielkoformatowych?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać także drukarki wielkoformatowe do druku etykiet. Zapewniają one nie tylko doskonałą jakość, ale też drukują na nośnikach o bardzo dużych powierzchniach. Dzięki temu można przygotować znaczne ilości etykiet małego formatu oraz etykiety o nietypowo dużych rozmiarach i kształtach, np. wydruki na folii do oklejania samochodów.

W naszej ofercie znajdziesz liczne plotery drukujące na foliach i papierach samoprzylepnych – zarówno na wstędze z roli, jak i w formie arkuszy. Przygotowane na nich wydruki mogą trafić na ploter tnący: wycinanie proste lub po obrysie zakończy proces produkcji etykiet. Jeżeli potrzebujesz konsultacji w sprawie wyboru urządzenia do druku etykiet, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi ekspertami.

Podziel się tym postem:
Inteligentny Rozwój
kontakt
Centrala: 58 309 03 07
E-mail: kontakt@dks.pl
działy
Księgowości
tel. 532 362 392

Obsługi Klienta
tel. 58 350 66 05
Płatności
tel. 795 522 472

Eksportu
tel. +48 606 110 344
tel. +48 795 522 402