Kserokopiarki, zakup czy wynajem

Kserokopiarki, zakup czy wynajem

Kserokopiarki, zakup czy wynajem

Data: 3.11.2020
Tagi:

najem kserokopiarki, dzierżawa kserokopiarki, najem urządzeń poligraficznych, sprzedaż, materiały eksploatacyjne do druku, oprogramowanie do druku,


Kompletując zaplecze sprzętowe dla swojej firmy przedsiębiorca staje w obliczu dylematu - czy bardziej opłacalne okaże się samodzielne nabycie urządzeń, czy może lepszą opcją będzie dzierżawa. Czynników decydujących o tym, który ze sposobów pozyskania kserokopiarki jest bardziej korzystny - zakup czy wynajem - jest wiele, a o opłacalności przedsięwzięcia mogą zadecydować detale, choć nie znaczy to, że nie jesteśmy w stanie wyodrębnić pewnych uniwersalnych wzorców. Poniżej omawiamy najważniejsze aspekty każdego z tych dwóch rozwiązań.

Zakup czy wynajem - sposoby pozyskania kserokopiarki

Dokonując zakupu tego rodzaju urządzeń musimy liczyć się z koniecznością poniesienia znacznych kosztów jednorazowych, jednak w zamian za to zyskujemy pewien stopień niezależności finansowej - brak regularnych opłat może znacząco odciążyć budżet firmy. Warto jednak pamiętać, że w przypadku nabycia sprzętu na własność jesteśmy odpowiedzialni za jego konserwację oraz wymianę poszczególnych podzespołów, a częstotliwość usterek zdecydowanie zwiększa się proporcjonalnie do czasu użytkowania. Kilkuletnie urządzenia niestety szybko tracą także na wartości, dlatego odzyskanie zainwestowanych środków przy sprzedaży jest raczej niemożliwe.

Wynajem kserokopiarki nie wymaga z kolei inwestycji wstępnej, nakładając jednak na przedsiębiorcę stałą opłatę w formie miesięcznego czynszu, który obejmuje określony pakiet wydruków. W tym przypadku jednak przedsiębiorca nie musi przejmować się praktycznie żadnymi dodatkowymi kosztami, oprócz konieczności nabycia papieru. Abonament obejmuje wszelkie prace konserwacyjne oraz serwisowe, gwarantując jednocześnie priorytetową obsługę, co ma szczególne znaczenie w kontekście ciągłości pracy - w przypadku poważnej awarii urządzenie jest zwyczajnie wymieniane, tymczasowo lub na stałe.

Kserokopiarka - zakup czy wynajem?

Choć zakup kserokopiarki daje całkiem realną niezależność finansową, trudno jednak zignorować korzyści wynikające z wynajmu urządzenia. Finalnie na opłacalność tej decyzji wpływa również skala oraz okres trwania przedsięwzięcia, co również warto wziąć pod uwagę. Jeżeli zastanawiasz się czy kupić czy wynająć urządzenie skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy darmowy audyt i po dokładnej analizie potrzeb Twojego biura dobierzemy optymalne urządzenie czy flotę urządzeń, co przełoży się na lepszy komfort pracy, ułatwi i przyśpieszy wiele procesów, a dodatkowo pomoże wprowadzić oszczędności. Zapraszamy do kontaktu.

Podziel się tym postem:
Inteligentny Rozwój
kontakt
Centrala: 58 309 03 07
E-mail: kontakt@dks.pl
działy
Księgowości
tel. 532 362 392

Obsługi Klienta
tel. 58 350 66 05
Płatności
tel. 795 522 472

Eksportu
tel. +48 606 110 344
tel. +48 795 522 402