Kserokopiarka do szkoły - jak wybrać?

Kserokopiarka do szkoły - jak wybrać?

Kserokopiarka do szkoły - jak wybrać?

Data: 18.05.2021
Tagi:

kserokopiarka do szkoły, skanowanie, kopiarka, drukarka, copier, photocopier, canon, konicaminolta, hp, lexmark, druk w szkole,


Specyfika pracy w placówce oświatowej bez wątpienia wymaga sprzętu o szczególnej charakterystyce — urządzenia, które doskonale sprawdzą się w kontekście domowego użytkowania, niekoniecznie stanowią najlepszy wybór dla miejsc, gdzie codzienna eksploatacja jest dużo bardziej intensywna. Wybierając kserokopiarki dla szkół warto zatem wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Choć cena samego urządzenia niewątpliwie jest istotna, to wcale nie determinuje ona finalnego kosztu, na który w dużej mierze składa się późniejsza eksploatacja urządzenia. Poniżej podpowiadamy, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę wybierając model dla placówki oświatowej.

Kserokopiarka do szkoły — jaką drukarkę wybrać do placówki oświatowej?

Codzienne funkcjonowanie podstawówek, liceów i techników najczęściej wiąże się z produkcją setek, a nawet tysięcy kopii dokumentów — przede wszystkim sprawdzianów, materiałów dydaktycznych oraz innych pomocy naukowych. Taki nakład pracy wymaga zakupu urządzeń nie tylko przystosowanych do intensywnego użytkowania bez ryzyka częstych awarii, ale także gwarantujących odpowiednie tempo drukowania i skanowania.

Wybierając model kserokopiarki do szkoły warto zatem spojrzeć na tę kwestię przez pryzmat specyfiki pracy. Nie bez znaczenia jest tutaj również wielkość placówki oraz docelowa ilość urządzeń pozostających do dyspozycji nauczycieli. Jak już wspomnieliśmy, to właśnie eksploatacja sprzętu w dużej mierze określa koszt całego przedsięwzięcia, dlatego odpowiednie dobranie parametrów do zapotrzebowania jest tak istotne.

Dużą rolę odgrywa tutaj zalecany cykl pracy urządzenia — w ujęciu dziennym lub miesięcznym. Określa on sugerowaną liczbę zeskanowanych i wydrukowanych stron, co daje stosunkowo precyzyjne pojęcie o wydajności danego modelu. Jeśli ogólne zapotrzebowanie szkoły okaże się większe niż sugerowana wydajność kserokopiarki, musimy liczyć się z szybszym zużyciem poszczególnych elementów sprzętu, a w konsekwencji również większym ryzykiem awarii.

 

Najważniejsze parametry kserokopiarek dla szkół

Wybierając odpowiedni model kserokopiarki dla szkoły stajemy w obliczu co najmniej kilku istotnych decyzji odnośnie specyfiki oraz możliwości urządzenia. Pierwszą z nich jest wybór pomiędzy modelami atramentowymi a laserowymi. Ma to znaczenie nie tylko w kontekście kultury pracy oraz jakości wydruku, ale również opłacalności przedsięwzięcia — w tym przypadku warto porównać cenę i wydajność tuszu oraz tonera, a także zweryfikować możliwość stosowania zamienników.

Duże znaczenie dla kosztu urządzenia oraz późniejszej eksploatacji ma także możliwość druku w kolorze. Kserokopiarki monochromatyczne to dobry sposób na ograniczenie wydatków — także tych bieżących — choć możliwość powielania kolorowych materiałów bez wątpienia może okazać się przydatna w kontekście edukacji.

Tym, na co warto natomiast zwrócić szczególną uwagę jest obecność podajnika o odpowiedniej pojemności. Nie bez znaczenia jest również funkcja automatycznego drukowania dwustronnego, która znacząco przyśpiesza i ułatwia pracownikom szkoły korzystanie z kserokopiarki. Intuicyjna obsługa oraz skuteczne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa to kolejne aspekty, które znacząco podnoszą komfort pracy.

 

Zakup czy wynajem — nowoczesna kserokopiarka dla szkoły

Model finansowania jest kolejnym czynnikiem, który może znacząco wpłynąć na finalny koszt pozyskania sprzętu dla placówki oświatowej. Wybór pomiędzy zakupem urządzenia — w wariancie nowym lub poleasingowym — a jego wynajmem jest jednak kwestią wysoce indywidualną, zależną od specyfiki lokalizacji. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w pozostałych artykułach dostępnych na naszej stronie internetowej.

Zachęcamy tym samym do zapoznania się z naszą ofertą kserokopiarek, które z powodzeniem sprawdzą się w szkołach oraz innego rodzaju placówkach oświaty. Wśród naszych propozycji znaleźć można między innymi urządzenia takich producentów jak Canon, Konica Minolta, Lexmark czy HP. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy natomiast do kontaktu — nasi konsultanci z radością rozwieją wszelkie wątpliwości odnośnie asortymentu.

Podziel się tym postem:
Inteligentny Rozwój
kontakt
Centrala: 58 309 03 07
E-mail: kontakt@dks.pl
działy
Księgowości
tel. 532 362 392

Obsługi Klienta
tel. 58 350 66 05
Płatności
tel. 795 522 472

Eksportu
tel. +48 606 110 344
tel. +48 795 522 402