Jaka drukarka do małej i średniej firmy

Jaka drukarka do małej i średniej firmy

Jaka drukarka do małej i średniej firmy

Data: 19.05.2021
Tagi:

druk, kolor, czarno-białe, kopiarki, kserokopiarka, drukarka, drukowanie, najem, wynajem, sprzedaż, serwis, urządzenia do druku, drukarka dla kilku osób, kserokopiarka dla średniej firmy, kserokopiarka dla małej firmy


Dobór wyposażenia odpowiedniego do skali i profilu działalności przedsiębiorstwa jest kluczowy dla skutecznej optymalizacji kosztów. Jednak mnogość dostępnych rozwiązań w połączeniu z ilością rozmaitych klas i kategorii sprzętowych sprawia, że znalezienie urządzenia, które w możliwie największym stopniu zaspokoi potrzeby naszego biznesu, może okazać się nie lada wyzwaniem. Poniżej podpowiadamy, jaka drukarka najlepiej sprawdzi się w przypadku małych i średnich firm, a także na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze.

Drukarka do małej i średniej firmy — sprzęt dopasowany do potrzeb

Decyzji o zakupie sprzętu dla przedsiębiorstwa o niewielkiej skali powinna towarzyszyć analiza faktycznych potrzeb oraz specyfiki pracy danego biznesu. Nabycie wysokiej klasy drukarki stanowi niebagatelny wydatek dla małej lub średniej firmy, dlatego zakup ten powinien być uzasadniony wymaganiami danej branży. Nie mniej istotne są także koszty eksploatacyjne nowego urządzenia, które mogą regularnie obciążać budżet. Wybierając odpowiedni model należy zatem dążyć do swoistego kompromisu pomiędzy zakresem możliwości urządzenia a faktycznym zapotrzebowaniem naszego biura.

Istotnym aspektem jest tutaj ilość oraz treść produkowanych dokumentów. W przypadku, gdy znaczna większość treści ma charakter monochromatyczny, zakup kolorowego urządzenia może okazać się bezsensowną inwestycją. Naturalnie może być również odwrotnie — brak takiej możliwości w momencie, gdy mieści się ona w ramach normalnego funkcjonowania biznesu, stanowi poważna przeszkodę.

 

Jaką drukarkę wybrać dla małej lub średniej firmy?

Pierwszą decyzją, którą należy podjąć wybierając urządzenie dla przedsiębiorstwa, jest rodzaj sprzętu. Czy tradycyjna drukarka biurowa okaże się wystarczająca w kontekście naszej działalności, czy może warto postawić na urządzenie wielofunkcyjne, wzbogacone o ksero oraz skaner? Model atramentowy czy laserowy? Nie bez znaczenia są również pozostałe parametry sprzętu — zakres obsługiwanych formatów, jakość produkowanych dokumentów, a także szeroko rozumiana wydajność oraz sugerowana żywotność.

Współczesne drukarki najczęściej wyposażone są także w szereg funkcji poprawiających komfort i szybkość pracy oraz bezpieczeństwo danych w małych i średnich firmach. Możliwość zdalnego zlecenia zadania za pośrednictwem komputera lub smartfona pozwala ograniczyć kolejki w miejscach z jednym urządzeniem w obrębie całej placówki, natomiast funkcja manualnego potwierdzenia zapobiega marnowaniu materiałów. Do tego dochodzą także funkcje w rodzaju wysyłania kopii dokumentu na adres e-mail (w kilku obsługiwanych formatach) oraz intuicyjny interfejs, pozwalający w łatwy sposób dostosować jego parametry.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając drukarkę do małej i średniej firmy?

Tym, co zdecydowanie warto wziąć pod uwagę wybierając model drukarki dla małej i średniej firmy jest wydajność urządzenia, a także szeroko rozumiana kultura pracy. Szczególne znaczenie ma tutaj sugerowany cykl pracy — w wymiarze dziennym lub miesięcznym — który określa maksymalną ilość wyprodukowanych dokumentów przy normalnym zużyciu elementów eksploatacyjnych. Cechy takie jak szybkość pracy oraz poziom hałasu mają z kolei stosunkowo duży wpływ na komfort pracowników.

Istotny jest również sam model zakupu drukarki. Małe i średnie firmy mogą podążyć tradycyjną drogą, nabywając urządzenie na własność, jak również zdecydować się na wynajem z miesięczną opłatą. Jak już wspomnieliśmy, niebagatelną rolę odgrywają tutaj same koszty eksploatacji, co może stanowić decydujący argument w tej kwestii. Więcej informacji na temat plusów i minusów wspomnianych rozwiązań znaleźć można w dedykowanych artykułach na naszej stronie internetowej.

 

Rozwiązania dla małych i dużych firm — poznaj naszą ofertę!

Zachęcamy tym samym do sprawdzenia obszernej selekcji drukarek, które doskonale sprawdzą się w kontekście małych oraz średnich firm. Nasza oferta obejmuje urządzenia takich producentów jak Konica Minolta, Canon, HP czy też Lexmark — szczegółowe informacje na temat parametrów oraz walorów użytkowych konkretnego modelu dostępne są w rozwinięciu danej oferty.

Podziel się tym postem:
Inteligentny Rozwój
kontakt
Centrala: 58 309 03 07
E-mail: kontakt@dks.pl
działy
Księgowości
tel. 532 362 392

Obsługi Klienta
tel. 58 350 66 05
Płatności
tel. 795 522 472

Eksportu
tel. +48 606 110 344
tel. +48 795 522 402