Jak ograniczyć konieczność wzywania serwisanta urządzeń wielofunkcyjnych

Jak ograniczyć konieczność wzywania serwisanta urządzeń wielofunkcyjnych

Jak ograniczyć konieczność wzywania serwisanta urządzeń wielofunkcyjnych

Data: 17.02.2021
Tagi:

kserokopiarka, serwis, drukarka, druk, kolor, czarno-białe, kopiarki, drukowanie, najem, wynajem, sprzedaż, serwis, urządzenia do druku


Awaria sprzętu nie jest niczym przyjemnym, jednak istnieje duża szansa, że prędzej czy później staniemy w obliczu różnego typu problemów technicznych, szczególnie w przypadku największych przedsiębiorstw. Stosując się do kilku prostych wskazówek odnośnie eksploatacji, możemy natomiast znacznie wydłużyć żywotność wyposażenia naszego biura. Poniżej podpowiadamy, jak we własnym zakresie ograniczyć konieczność wzywania serwisanta urządzeń wielofunkcyjnych, eliminując tym samym częste przestoje w pracy drukarek i kserokopiarek.

Jak ograniczyć serwis urządzeń wielofunkcyjnych — drukarki i kserokopiarki

Fakt, że wszelkie przerwy w pracy wymuszone koniecznością serwisu urządzeń wielofunkcyjnych są uciążliwe nie jest tajemnicą dla nikogo, kto na własnej skórze doświadczył awarii sprzętu firmowego. Warto jednak pamiętać, że taki przestój nierzadko skutecznie hamuje funkcjonowanie przedsiębiorstwa, co wprost przekłada się na utratę środków finansowych — zarówno tych rzeczywistych, jak i potencjalnych. Ograniczenie tego typu przerw nie jest zatem wyłącznie kwestią komfortu pracy, ale może również mieć znaczący wpływ na kondycję firmy.

Zadbaj o właściwy papier — ograniczenie serwisu urządzeń wielofunkcyjnych

Wybór właściwego rodzaju papieru jest kluczowy, jeśli zależy nam na optymalnej oraz niczym niezakłóconej pracy urządzenia wielofunkcyjnego. Informacja o tym, jaki typ arkusza najlepiej sprawdzi się w przypadku danej drukarki lub kserokopiarki zawarta jest w dokumentacji dołączanej do sprzętu. Decydując się na materiały dedykowane dla konkretnego modelu znacząco ograniczamy konieczność przyszłego serwisowania. Warto również pamiętać, aby w podajniku znajdował się tylko jeden rodzaj arkusza.

Szczególnie istotna jest tutaj kwestia gramatury wykorzystywanego arkusza. Zbyt ciężki lub zbyt lekki papier może nie zostać prawidłowo uchwycony przez podajnik, blokując tym samym cały mechanizm. W skrócie — dochodzi wtedy do zacięcia, które stanowi jeden z najczęstszych powodów serwisu urządzeń wielofunkcyjnych.

Równie istotna, co sam rodzaj papieru do drukarek i kserokopiarek, jest kwestia prawidłowego magazynowania posiadanego zapasu. Podstawowym zagrożeniem jest tutaj odziaływanie różnego typu czynników zewnętrznych — przede wszystkim wilgoci. Z tego właśnie powodu zdecydowanie powinniśmy unikać przechowywania papieru w pomieszczeniach o temperaturze dużo niższej niż pokojowa. Istotnym czynnikiem jest także promieniowanie UV — wystawianie otwartych kartonów na bezpośrednie działanie promieni słonecznych również negatywnie wpływa na jakość arkusza.

Kiedy konieczny jest serwis urządzenia wielofunkcyjnego?

Powstanie zatoru spowodowanego zacięciem się papieru wewnątrz urządzenia wielofunkcyjnego wcale nie musi jednak wiązać się z koniecznością wezwania serwisu. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy profesjonalisty, warto upewnić się, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie zażegnać problemu. Już samo ponowne uruchomienie sprzętu może załatwić sprawę, Jeśli to pomoże, możemy również spróbować delikatnie usunąć wystający arkusz, jeśli jego część nadal pozostaje widoczna. Nowoczesne drukarki i kserokopiarki potrafią także same wskazać źródło awarii oraz potencjalne rozwiązania.

Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie samodzielnie zażegnać kryzysu, a poziom skomplikowania wymaganych zabiegów nas przerasta, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego serwisu urządzeń wielofunkcyjnych. W DKS działamy sprawnie i skutecznie — szybka reakcja na zgłoszenie usterki oraz krótki czas oczekiwania na naprawę to podstawa naszej kultury pracy, co znajduje uznanie wśród stale powiększającego się grona zadowolonych klientów.

Zadbaj o żywotność swojej drukarki i kserokopiarki

Stosując się do powyższych wskazówek znacząco poprawiamy kulturę użytkowania naszego sprzętu, co nie pozostaje bez wpływu na jego żywotność. Dbając o określone aspekty korzystania z urządzeń wielofunkcyjnych jesteśmy w stanie zauważalnie ograniczyć konieczność serwisowania, co wprost przekłada się na oszczędność czasu oraz środków finansowych.

Podziel się tym postem:
Inteligentny Rozwój
kontakt
Centrala: 58 309 03 07
E-mail: kontakt@dks.pl
działy
Księgowości
tel. 532 362 392

Obsługi Klienta
tel. 58 350 66 05
Windykacji
tel. 58 763 06 10

Eksportu
tel. +48 664 941 146
tel. +48 600 338 951