Funkcje kserokopiarki

Funkcje kserokopiarki

Funkcje kserokopiarki

Data: 21.08.2020
Tagi:

kserokopiarki, kopiarki, drukarki, kserokopiarka, drukarka, kopiarka, skaner, oprogramowanie, wydruki, cena kopiarki, cena drukarki


Kserokopiarki obecne na rynku już dawno przestały służyć wyłącznie do powielania dokumentów — najczęściej w formie monochromatycznej. Zamiast tego współczesne urządzenia z tej kategorii stały się prawdziwie wielofunkcyjnymi maszynami, które nierzadko stanowią centralny punkt biura, gabinetu czy nawet prywatnego mieszkania. Nowoczesne modele takich producentów jak CANON, LEXMARK, HP czy KONICA MINOLTA dostępne w asortymencie naszej firmy oferują mnogość funkcji oraz opcji konfiguracyjnych, a wszystko to okraszone przyjaznym interfejsem użytkownika.

Nie tylko powielanie - funkcje współczesnych kserokopiarek

Naturalnym jest, że urządzenia zdolne do powielania dokumentów wyposażone są również w funkcję druku, jednak nie mówimy tutaj wyłącznie o możliwości wyprodukowania czarno-białego dokumentu. Wydajność na poziomie kilkudziesięciu kartek na minutę, druk kolorowy o niezwykłej ostrości i nasyceniu barw, możliwość druku z pamięci USB, smartfona, a także bezpośrednio ze skrzynki mailowej oraz chmury danych - to możliwości jakie dają nowoczesne kserokopiarki.

Na przestrzeni ostatnich lat podobnemu rozbudowaniu uległa funkcja skanowania. Nie mówimy już tylko o sprowadzeniu obrazu dokumentu do postaci pliku JPG na komputerze. Współczesne urządzenia umożliwiają zapisanie treści w wielu formatach (PDF, PowerPoint, Word etc.), a nawet bezpośrednie wysłanie wiadomości mailowej czy automatyczne wykańczanie dokumentu. Do tego funkcja skanowania umożliwia automatyczne rozpoznawanie skanowanego dokumentu i zapisanie pliku z obrazem w odpowiednim katalogu - np. „faktury działu handlowego „. Rozpoznanie pisma odręcznego jest również brane pod uwagę przez algorytmy zaszyte w oprogramowaniu.

Obszarem najprężniej rozwijającym się są jednak wszelkie funkcje związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Możliwość ograniczenia uprawnień dla poszczególnych użytkowników, uwalnianie wydruku dopiero po osobistej akceptacji przy urządzeniu czy zaawansowane szyfrowanie to tylko niektóre z tego typu użyteczności. Warto wspomnieć ,że producenci przewidzieli opcję kasowania dysku twardego drukarki , zazwyczaj kasowanie to spełnia dość restrykcyjne normy bezpieczeństwa i można wykorzystać je np. przy oddaniu urządzenia do utylizacji.

Ostatnio zainteresowanie wśród naszych klientów wzbudza tzw. opcja wydruku podążającego - jako jedna z funkcji oprogramowania do zarządzania polityką wydruku w firmie klienta. Wydruk podąża za pracownikiem - oznacza to, że pracownik po zalogowaniu do dowolnej drukarki w firmie może wydrukować dokument jaki wysłał do druku. Pracownik korzysta z tej drukarki , która aktualnie jest wolna lub która jest „po drodze” . Administrator takiego oprogramowania ma możliwość ustawienia tzw. polityki wydruku w firmie . Jedną z funkcji, która może zainteresować administratora floty maszyn jest funkcja podglądu np. pierwszej strony kopiowanego dokumentu aby stwierdzić czy pracownik wykonuje kopię w ramach pracy czy prywatnie. Należy dodać również ,że współpraca pomiędzy użytkownikiem urządzenia , a firmą serwisującą opiera się na oprogramowaniu do monitorowania stanu urządzenia. Takie oprogramowanie pozwala na wysłanie naszym klientom tonera w odpowiednim momencie – np. gdy poziom tonera spadnie do 15% lub gdy program stwierdzi ,że tonera ubywa tak szybko, że nie wystarczy na 5 dni. Pozwala to na wyeliminowanie przestojów urządzenia.

 

Odkrywaj przydatne funkcje kserokopiarek

Dodatkowe funkcjonalności, zwiększone bezpieczeństwo oraz brak konieczności inwestowania w kilka maszyn doprowadziły do znacznego wzrostu popularności wielofunkcyjnych kserokopiarek. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową specyfikacją konkretnych modeli z tej kategorii, które dostępne są na naszej stronie internetowej.

Podziel się tym postem:
Inteligentny Rozwój
kontakt
Centrala: 58 309 03 07
E-mail: kontakt@dks.pl
działy
Księgowości
tel. 532 362 392

Obsługi Klienta
tel. 58 350 66 05
Windykacji
tel. 58 763 06 10

Eksportu
tel. +48 664 941 146
tel. +48 600 338 951