Bezpieczeństwo druku - jak zadbać o dane?

Bezpieczeństwo druku - jak zadbać o dane?

Bezpieczeństwo druku - jak zadbać o dane?

Data: 23.04.2020
Tagi:

kopiarki, kserokopiarki, drukarki


Wprowadzane coraz nowsze rozwiązania technologiczne w drukarkach, ich wielofunkcyjność oraz możliwość podłączenia z Internetem sprawia, że stają się tak samo narażone na cyberataki, co komputery. Utrata poufnych informacji może kosztować firmę naprawdę sporo, dlatego warto wyposażyć swoje urządzenia w certyfikowane systemy bezpieczeństwa.

Ochrona danych i zarządzanie sprzętem

Przed zakupem warto sprawdzić, czy wybrana kopiarka oprócz swoich podstawowych właściwości jest wyposażona w należyte oprogramowanie zabezpieczające. Przede wszystkim system ten powinien zapewnić odpowiednie zaszyfrowanie przesyłanych i magazynowanych danych. Bardzo duża ilość ataków hakerskich zakończonych sukcesem ma miejsce podczas samego drukowania. Dodatkowo wielofunkcyjne kopiarki posiadają możliwość zapisywania wielu danych na swoich wewnętrznych dyskach, w związku z czym dotarcie do nich dla cyberprzestępcy nie stanowi żadnego problemu. Wyłącznie urządzenia posiadające możliwość wydruku poufnego stają się w pełni bezpiecznym sprzętem do przesyłania i przenoszenia na papier najważniejszych informacji. W przeciwnym wypadku przedsiębiorstwo naraża się na wydawanie niebotycznych sum związanych z koniecznością zapłaty kar za chociażby złamanie ustawy o ochronie danych osobowych.

Warto również ustrzec swoje urządzenie drukujące nie tylko przed atakiem cyfrowym, ale także przed przedostaniem się poufnych informacji do osób trzecich. Nieocenione w tym przypadku okazuje się oprogramowanie wymuszające autoryzację użytkownika, na przykład poprzez użycie karty zbliżeniowej lub wpisanie kodu PIN. Pozwala to zidentyfikować każdy plik i przypisać go do konkretnego autora. Dodatkowo wyposażenie swojego wielofunkcyjnego sprzętu w odpowiednie oprogramowanie umożliwia bardzo precyzyjne zarządzanie kosztami. Ponadto możliwość wydruku podążającego daje użytkownikom swobodę wyboru miejsca odbioru dokumentów

Jak widać systemy służące zabezpieczeniu poufnych danych przesyłanych do kopiarki przyczyniają się nie tylko do ochrony ważnych informacji, ale także mają realny wpływ na wygodne użytkowanie sprzętu.

Podziel się tym postem:
Inteligentny Rozwój
kontakt
Centrala: 58 309 03 07
E-mail: kontakt@dks.pl
działy
Księgowości
tel. 532 362 392

Obsługi Klienta
tel. 58 350 66 05
Windykacji
tel. 58 763 06 10

Eksportu
tel. +48 664 941 146
tel. +48 600 338 951