Zastosowania monochromatycznego i kolorowego druku produkcyjnego

Zastosowania monochromatycznego i kolorowego druku produkcyjnego

Zastosowania monochromatycznego i kolorowego druku produkcyjnego

Data: 1.02.2023
Tagi:

maszyny-produkcyjne-kolorowe, druk-w-wielkim-formacie, Cyfrowy-druk-produkcyjny


Cyfrowy druk produkcyjny kolorowy i monochromatyczny jest obecnie najbardziej rozpowszechnioną technologią powielania obrazów i tekstu. Nowoczesne maszyny oferują druk na papierze ciętym, podawanym z roli i w wielkim formacie. Prezentujemy nieosiągalne w innych technologiach możliwości cyfrowego druku produkcyjnego.

Najważniejsze pola zastosowań produkcyjnego druku cyfrowego

Technologia cyfrowa pozwala na realizację projektów, które nie są możliwe do wykonania w offsecie lub fleksodruku. Cyfrowe maszyny produkcyjne kolorowe i czarno białe umożliwiły powstanie nowych usług poligraficznych: 

  • druk książek na życzenie – usługa, znana pod angielską nazwą print on demand, to sposób dystrybuowania książek (oraz innych druków zwartych), który polega na zamówieniu bardzo niskiego nakładu początkowego (na potrzeby promocji, do przekazania autorowi i do stacjonarnych punktów sprzedaży) oraz błyskawiczne dodruki wtedy, gdy książka zostanie zamówiona w sklepie internetowym;
  • personalizacja krótkich serii etykiet – technologia cyfrowa umożliwia łatwą i tanią personalizację krótkich serii wydruków, co jest szczególnie użyteczne przy produkcji etykiet oraz wydruków reklamowych (ulotki, plakaty, afisze, personalizowane gadżety);
  • druk w wielkim formacie i na nietypowych podłożach – żadna z tradycyjnych technologii drukarskich nie jest w stanie równać się z drukiem cyfrowym pod względem formatu wydruków i obsługi różnorodnych podłoży: plotery wielkoformatowe pozwalają na reprodukcję obrazów na papierze, folii samoprzylepnej i zwykłej, tekstyliach, siatce i podłożach sztywnych.

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych rozwiązań i godnego zaufania partnera przy kompletowaniu i uruchomieniu linii do druku produkcyjnego, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Dobierzemy optymalne rozwiązania do Twoich potrzeb.

Podziel się tym postem:
Inteligentny Rozwój
kontakt
Centrala: 58 309 03 07
E-mail: kontakt@dks.pl
działy
Księgowości
tel. 532 362 392

Obsługi Klienta
tel. 58 350 66 05
Windykacji
tel. 58 763 06 10

Eksportu
tel. +48 664 941 146
tel. +48 600 338 951