Kto potrzebuje programów do optycznego rozpoznawania znaków?

Kto potrzebuje programów do optycznego rozpoznawania znaków?

Kto potrzebuje programów do optycznego rozpoznawania znaków?

Data: 13.02.2023
Tagi:

OCR, digitalizacja-dokumentów, archiwizacja


Zaawansowane oprogramowanie do optycznego rozpoznawania znaków (ang. Optical Character Recognition – OCR) pozwala na konwersję dokumentów papierowych do postaci elektronicznej. Dowiedz się, kto i do jakich działań potrzebuje programów do automatycznego odczytywania zeskanowanych tekstów. 

Czym jest i jak działa OCR?

OCR to technologia, która pozwala odnaleźć na skanie dokumentu i poprawnie zinterpretować litery, znaki specjalne oraz inne elementy graficzne. Współczesne oprogramowanie OCR jest w stanie rozpoznać nie tylko jednolity tekst, lecz także zapisy w tabelach i ramkach oraz pismo ręczne. 

Finałem opisanych wyżej procesów jest odtworzenie papierowego wydruku w postaci elektronicznej. W dokumentach wytworzonych przez OCR wszystkie pola tekstowe są edytowalne. Oznacza to, że można w nich dokonywać zmian i błyskawicznie wyszukiwać potrzebne dane.

Do jakich zadań potrzebne są programy optical character recognition?

Programów do optycznego rozpoznawania znaków potrzebują do codziennej pracy biura, sektor bankowy i ubezpieczeniowy, media, firmy energetyczne i wiele innych. Oprogramowanie OCR jest niezbędne w dwóch najważniejszych procesach:

  • digitalizacja dokumentów – to warunek konieczny wdrożenia w firmie elektronicznego obiegu dokumentów, a w efekcie skrócenia czasu załatwiania spraw, redukcji liczby błędów i poprawy bezpieczeństwa danych;
  • archiwizacja – zastosowanie skanerów i oprogramowania OCR to komfortowa forma archiwizacji: cyfrowe dokumenty są praktycznie niezniszczalne, łatwe w wyszukiwaniu, dostępne non stop dla uprawnionych użytkowników.

Jeżeli potrzebujesz oprogramowania OCR i maszyn, na których działa, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Otrzymasz merytoryczne wsparcie przy wyborze narzędzi do cyfryzacji dokumentów.

Podziel się tym postem:
Inteligentny Rozwój
kontakt
Centrala: 58 309 03 07
E-mail: kontakt@dks.pl
działy
Księgowości
tel. 532 362 392

Obsługi Klienta
tel. 58 350 66 05
Windykacji
tel. 58 763 06 10

Eksportu
tel. +48 664 941 146
tel. +48 600 338 951