Szanowni Klienci, informujemy, że w dniu 9 czerwca nasza firma będzie nieczynna. Serdecznie zachęcamy do składania zamówień z wyprzedzeniem. Wszelkie zamówienia nadesłane do nas w czasie przerwy będą obsługiwane sukcesywnie począwszy od 12 czerwca. Przepraszamy za utrudnienia.

Czy drukarka monitoruje zużycie materiałów eksploatacyjnych?

Czy drukarka monitoruje zużycie materiałów eksploatacyjnych?

Czy drukarka monitoruje zużycie materiałów eksploatacyjnych?

Data: 1.02.2023
Tagi:

monitorowanie-wydruków, drukowanie, toner


Czasy, w których brak toneru zaskakiwał użytkownika w czasie drukowania, należą do przeszłości. Współczesne drukarki monitorują zużycie materiałów eksploatacyjnych i z wyprzedzeniem informują o konieczności wymiany. Urządzenie może pozostawać pod zdalnym nadzorem i wymieniać informacje bezpośrednio z firmą odpowiedzialną za utrzymanie floty drukującej w Twojej firmie.

Jakie możliwości daje zdalne zarządzanie drukarkami?

Liczba i rodzaj powiadomień zależy od konkretnego modelu i marki urządzenia drukującego. Odpowiednie oprogramowanie i połączenie z internetem sprawia, że współczesne drukarki do firmy umożliwiają zdalne wykonanie wielu czynności:

  • przypomnienia o konserwacji – alerty mogą być ustawione w odniesieniu do czasu pracy lub stanu licznika drukarki;
  • informacja o wyczerpywaniu się tonera lub wymianie bębna – serwis otrzyma z wyprzedzeniem powiadomienie o koniecznej wymianie tonerów lub zużyciu wałka światłoczułego w bębnie drukarki;
  • zdalna konfiguracja oprogramowania – serwisant nie musi fizycznie zbliżać się do drukarki, aby np. przeprowadzić aktualizację sterowników; 
  • odczyt liczników – jest niezbędny w przypadku dzierżawy kserokopiarek i innego sprzętu drukującego, bo na jego podstawie wynajmujący oblicza wysokość miesięcznych opłat;
  • statystyki i raporty – możesz na bieżąco monitorować pracę drukarki, skanera czy urządzenia wielofunkcyjnego: uzyskasz informacje o rodzaju wykonywanych zadań (kopiowanie, drukowanie, skanowanie), stosowanych formatach, użyciu kolorów i wielu innych parametrów pracy maszyny.

Opisane funkcje podnoszą komfort pracy, przedłużają żywotność urządzeń i ułatwiają pracę serwisu. Jeżeli masz pytania związane z funkcjami urządzeń drukujących, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z ekspertami DKS.

Podziel się tym postem:
Inteligentny Rozwój
kontakt
Centrala: 58 309 03 07
E-mail: kontakt@dks.pl
działy
Księgowości
tel. 532 362 392

Obsługi Klienta
tel. 58 350 66 05
Płatności
tel. 795 522 472

Eksportu
tel. +48 606 110 344
tel. +48 795 522 402