Bezpieczeństwo systemów informatycznych w administracji publicznej na VII Konwencie Informatyków Warmii i Mazur

Bezpieczeństwo systemów informatycznych w administracji publicznej na VII Konwencie Informatyków Warmii i Mazur

Bezpieczeństwo systemów informatycznych w administracji publicznej na VII Konwencie Informatyków Warmii i Mazur

Data: 31.03.2023
Tagi:

VII-Konwent-Informatyków-Warmii-i-Mazur, cyberbezpieczeństwa, system-Centralnego-Wydruku


Województwo Warmińsko-Mazurskie organizuje VII Konwent Informatyków Warmii i Mazur, który odbędzie się 26-27 kwietnia 2023 r. w Natural Hotel ECO&CONFERENCE w Warlitach Wielkich k. Ostródy.

Konferencja będzie skierowana do pracowników działów IT jednostek samorządu terytorialnego i skoncentruje się na tematyce związanej z wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych w obszarze IT, niezbędnych dla zapewnienia ciągłości i bezpieczeństwa funkcjonowania administracji samorządowej.

Zapewnienie bezpieczeństwa systemów informatycznych jest kluczowym zagadnieniem związanym z funkcjonowaniem administracji publicznej. W tym kontekście, samorządy mają bardzo konkretne obowiązki wynikające z ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Jako jednostki samorządu terytorialnego, są odpowiedzialne za ogromne ilości danych wrażliwych i muszą zapewnić odporność swoich systemów informatycznych na działania naruszające poufność, integralność, dostępność i autentyczność tych danych oraz poprawność działania usług oferowanych przez te systemy w oparciu o administrowane dane.

Konferencja jest zatem ważnym wydarzeniem dla pracowników działów IT jednostek samorządu terytorialnego. Uczestnicy będą mieli okazję uzupełnić swoją wiedzę teoretyczną w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego oraz poznać innowacyjne rozwiązania programistyczne, informatyczne lub technologiczne dedykowane jednostkom samorządu terytorialnego. Ponadto, w ramach konferencji odbędą się warsztaty, które pozwolą na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy.

Wśród prelegentów, którzy zaprezentują rozwiązania, jest nasz pracownik Marcin Kaczmarczyk. Marcin przedstawi system Centralnego Wydruku, który jest sposobem na integrację wszystkich urządzeń drukujących w jednolity system zarządzania drukiem. Usługa ta pozwala zwiększyć bezpieczeństwo danych, korzystać z nowoczesnych rozwiązań bez inwestycji w zakup drukarek, bez konieczności pamiętania o zamawianiu materiałów eksploatacyjnych, wzywaniu serwisu oraz angażowaniu własnych zasobów w opiekę nad sprzętem. Dzięki temu drukowanie jest możliwe na dowolnym urządzeniu, wydruki są autoryzowane, a koszty druku kontrolowane.

Podziel się tym postem:
Inteligentny Rozwój
kontakt
Centrala: 58 309 03 07
E-mail: kontakt@dks.pl
działy
Księgowości
tel. 532 362 392

Obsługi Klienta
tel. 58 350 66 05
Windykacji
tel. 58 763 06 10

Eksportu
tel. +48 664 941 146
tel. +48 600 338 951